0 5 min 6 ay

Vodafone, dünya genelinde marka stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yeniledi. Vodafone’un yeni marka kimliği, teknoloji ve insan işbirliğiyle daha uygun bir geleceğin mümkün olduğu fikrine dayanıyor. Şirketin yeni sloganı, Türkiye’de “Birlikte mümkün” formunda kullanılacak. Vodafone, yeni marka kimliğini duyurmak üzere 30’u aşkın ülkeyi kapsayan bir tanıtım kampanyası başlattı.

Dünyanın önder telekomünikasyon şirketlerinden Vodafone, tüm dünyada marka pozisyonlandırma stratejisini, sloganını ve görsel kimliğini yeniledi. Dünyanın en düzgün bilinen markalarından biri olan Vodafone’un yeni marka kimliğinde, teknoloji ve insan birlikteliğinden doğan güçle daha yeterli bir geleceğin mümkün olduğuna vurgu yapılıyor. Bu doğrultuda, şirketin “Together we can” olarak belirlenen yeni sloganı, Türkiye’de “Birlikte mümkün” formunda kullanılacak. Yeni marka konumlandırması kapsamında, Vodafone’un ikonik logosunda ve kırmızı fon kullanımında da kimi değişikliklere gidildi. Vodafone, yeni marka kimliğini duyurmak üzere televizyon, yazılı basın ve dijital mecraları kapsayan bir tanıtım kampanyası başlattı.

Vodafone’un yeni marka kimliğini kıymetlendiren Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, bireylerden kurumlara herkesin irtibatta olabilmesi için teknolojinin ne kadar kıymetli rolü olduğunu her zamankinden daha net bir biçimde gösterdi. Emel odaklı bir şirket olarak, teknolojinin insan hayatını iyileştirebileceğine inanıyoruz. Yeni marka konumlandırmamız, daha uygun bir geleceğe bağlanma gayemize bizi daha da yaklaştırırken, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dijital toplum yaratma fikrimizi destekliyor. ‘Birlikte mümkün’ derken, ‘biz’ olmanın kıymetine vurgu yapıyor; insan ve teknoloji işbirliğinin mükemmeller yaratabileceğine dikkat çekmek istiyoruz.”

Her 10 şahıstan 8’i sürdürülebilirlik diyor

Vodafone’un yeni marka konumlandırması öncesi yaptırdığı tüketici araştırmaları, teknolojinin insan hayatında kıymetli bir dönüştürücü tesire sahip olduğunu ortaya koyuyor. Araştırma sonuçları, teknolojinin insanları ferdi olarak heyecanlandıran bir olgu olmaktan çıkıp, sürdürülebilirlik ve toplumsal gelişme üzere alanlarda fark yaratan daha manalı bir role evrildiğini gösteriyor. Buna nazaran, her 10 bireyden 8’i, sürdürülebilirliğin inanç markası olmanın en kıymetli ögelerinden biri olduğunu belirtiyor.

Yüksek süratli ilişki hayatı kolaylaştıracak

Vodafone’un “Birlikte mümkün” iletisinde, gelecekte gigabit düzeyinde suratlara ulaşacak altyapıların toplum hayatı üzerindeki tesirlerine de dikkat çekiliyor. Buna nazaran, yüksek süratli altyapılar, insanların ve toplumların kontağını güçlendirecek; karbon emisyonlarını azaltmak için bağlantı teknolojisinden faydalanılmasını sağlayacak; eğitim, sağlık ve refahı destekleyerek daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir toplum yaratılmasına yardımcı olacak.

45 saniyelik reklam sineması çekildi

Vodafone’un “Birlikte mümkün” kampanyası, 45 saniyelik yeni bir televizyon reklamıyla duyuruldu. Sinema, Türkiye’de 2 Nisan prestijiyle gösterilmeye başlandı. “Sorgulayan Kız” temalı sinemada, hastalıkların tedavisi, iklim değişikliğiyle gayret ve dijital dahiliyet üzere hususlar üzerinden etrafındaki dünyayı sorgulayan genç bir kızın öyküsü anlatılıyor. Bu soruların yanıtlanmasında Vodafone’un teknolojisiyle kıymetli bir rol oynadığına dikkat çekilen sinema, yazılı ve dijital mecralardaki öykü serileriyle de desteklenecek.

Kampanya 30’u aşkın ülkede uygulanacak

Vodafone’un yeni tanıtım kampanyası, Almanya, İspanya, İngiltere, İtalya, Romanya, Yunanistan, İrlanda, Macaristan, Arnavutluk, Hollanda (Vodafone-Ziggo üzerinden), Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Avustralya, Güney Afrika, Gana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Tanzanya, Lesoto ve Mozambik’in dahil olduğu 30 pazarın yanı sıra şirketin ortak operasyon yürüttüğü Katar ve Yeni Zelanda üzere pazarlarda da yürütülecek.

Tom Green imzası taşıyor

Londra merkezli reklam ajansı New Commercial Arts tarafından çekilen “Birlikte mümkün” reklam sineması, Misfits ve Blackout üzere İngiltere’nin ödüllü TV dizilerinin yaratıcısı ünlü direktör Tom Green’in imzasını taşıyor. Medya satın almada ise CARAT ile çalışıldı. Sinemanın Türkiye uyarlamasını ise VMLY&R yaptı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir