0 6 min 6 ay

LG, ferdî ya da küçük kümelerin kullanımına uygun projeksiyon aygıtlarının yanı sıra, büyük kurumsal şirketler, okul, otel ya da hastane kullanımına uygun, konutlarında sinema salonu olanların tercih edebileceği üst sınıf projektörleriyle de öne çıkıyor.

Başta LG HU80KSW ve LG BU50N olmak üzere, LG’nin Premium projektör modelleri, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan TEDEV ( Boyut Dijital) Showroom’unda incelenip test edilebiliyor.

LG, kurumsal kullanım ya da meskenlerinin sinema salonları için üst sınıf bir projeksiyon aygıtı almak, lakin satın alım yapmadan evvel beğendikleri aygıtı tüm taraflarıyla test etmek isteyen herkesi TEDEV’nin İstanbul Beşiktaş’ta bulunan showroom’una davet ediyor. Kullanıcılar TEDEV Showroom’unda ilgi duydukları LG projeksiyon aygıtları ile ilgili detaylı bilgi ve kullanım emellerine uygun tavsiyeler alabiliyorlar. Dilerlerse TEDEV Showroom’unun özel sinema salonunda kendilerine özel bir eser denemesi yapabiliyorlar. LG’nin profesyonel kullanıma uygun eserleri ortasından en fazla ilgiyi LG HU80KSW ve LG BU50N modelleri görüyor.

LG HU80KSW: Büyüleyici 4K’da Genişletilmiş Boyut

Kullanıcılara, 150 inç’e kadar olan projeksiyon ekranıyla gerçek bir sinematik izleme ortamını deneyimleten LG HU80KWS, 8,3 Megapiksel 4K UHD olması, 20.000 saatlik lazer ömrü, daha uzun süren parlaklığı, inanılmaz fotoğraf kalitesi ve 2.500 lümen parlaklığı ile öne çıkıyor. Her vakit, her yerde kullanılabilen LG HU80KSW, XPR* görüntü sürece ile yansıtılan 8,3 milyon ayrık pikselli 3840×2160 çözünürlüğe sahip. Bu nedenle de, imajı, 4 kat daha ağır ve ayrıntılı. Eserin bu özelliği, yansıtılan geniş ekranlar için büyük bir kıymet taşıyor. Güçlü lazer ışığıyla daha parlak imajlar sağlayan LG HU80KSW, 20.000 saate kadar ömrü ile, günde 8 saat çalıştırıldığında bile 7 yıllık ömre sahip. 500 saatlik kullanım temel alındığında, başlangıç parlaklığındaki azalma oranı lamba için 65 iken lazer için 99. Bu da, projektörün vakit içindeki kıymetli değişim maliyetleri olmaksızın harika parlaklığını koruduğu manasına geliyor.

HDR 10 özelliği ile inanılmaz fotoğraf kalitesine sahip olan LG HU80KSW, izleyicilere daha güzel HDR tecrübesi sunmak maksadıyla, daha canlı görseller için hem adaptif ton eşleştirme hem de renk düzeltme özellikleri kullanıyor. 2.500 lümen parlaklık sayesinde, sert bir parlaklık olmaksızın kapalı ortamda net imgeler üreterek daha yumuşak bir ışık sağlıyor. TruMotion özelliği ise, MEMC (Hareket Kestirimi ve Hareket Dengeleme) Teknolojisi ile, animasyonun daha akıcı görünmesini ve hissedilmesini sağlıyor. 1.2 x Zoom ile yansıtılan ekran boyutunu 66 inç’ten (TV için mükemmel) 150 inç boyutuna kadar değiştirme imkanı veren LG HU80KSW, otomatik dikey eğrilik düzeltme fonksiyonu ile, optimize edilmiş projeksiyon ayarı için ekrandaki imaj bozukluğunu saniyeler için otomatik olarak algılayıp düzeltiyor.

kıllı aygıtlardan geniş projeksiyon ekranına içerik yansıtmak için Miracast® standardından faydalanan LG HU80KSW, harici bir hoparlör yahut kulaklık üzere rastgele bir Bluetooth ses aygıtı ile eşleştirilebiliyor. LG’nin özel Smart TV platformu webOS’un basitçe konseyimi ile, YouTube üzere internet içeriklerini için web tarayıcısı kullanmak kâfi oluyor.

BU50NST: 5.000 ANSI içeren LG ProBeam Laser 4K

İş dünyasına yenilik getirmek üzere tasarlanan LG BU50NST, toplantı odalarının göz bebeği olarak biliniyor. Her ölçekteki şirket için ülkü bir tahlil olan 4K çözünürlüklü LG BF50NST projeksiyon aygıtları ile toplantılar daha net ve renkli bir hal alıyor. LG BF50NST’de bulunan güçlü lazer ışık kaynağı, lamba teknolojisi kullanan klasik aygıtlara kıyasla çok daha daha parlak imajlar sağlıyor ve 20.000 saate kadar ömür sunuyor. LG BF50NST, tıpkı LG HU80KSW üzere, günde 8 saat çalışması durumunda dahi 7 yıl dayanıyor. Ayrıyeten, lazer aygıtlar, lambalı aygıtlara nazaran çok daha süratli yapılan ayarlamalarla en uygun ortam performansını sunuyor ve çevreci olmalarıyla tanınıyor.

LG BF50NST projeksiyon aygıtının, Lens Kaydırma ve Yakınlaştırma x1,6 özelliği, projektörün istenen yere kurulabilmesine imkan tanırken, ekranının tam boyut ve pozisyona ayarlanabilme imkanını da sunuyor. HDBaseT™ uyumluluğuna da sahip LG BF50NST; ultra yüksek kaliteye sahip görüntü ve ses, Ethernet, denetimler, USB ve 100 W’a kadar güç transferi için beş farklı sinyali taşımak için tek bir uzun ara kablosu kullanıyor. LG BF50NST lazer projektörler akıllı kablosuz irtibat özelliğine de sahip. Akıllı bağlantı için, ekranı ve sesi kablosuz yansıtma (Miracast®) ve Bluetooth eşleştirme ile rahatça paylaşmak mümkün. Ayrıyeten webOS™ ile aygıt Wi-Fi ağını kullanarak internete bağlanabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir